Mocna obsada Rajdu Stomil!

Blisko pół setki załóg zgłosiło akces do 7. Rajdu „Stomil”, organizowanego w najbliższy weekend na drogach powiatu dębickiego przez Automobilklub „Stomil” Dębica.

– Nadeszło 36 zgłoszeń do 4. rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS, kolejnych 13 wpłynęło do 3. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia – podaje dyrektor zawodów, Mirosław Matelowski. – Oczywiście są na naszych listach te załogi, które walczą o czołowe lokaty w obu klasyfikacjach. Ale bardzo cieszy nas również to, że w 7. Rajdzie „Stomil” w kategorii GOŚĆ nie zabraknie załóg z krajowej czołówki, które nasze zawody traktują jako dobry trening przed zaplanowanym na kolejny weekend 27. Rajdem Rzeszowskim. Bez wątpienia nasz rajd będzie mieć dzięki temu wręcz intrygującą obsadę. Dość stwierdzić, że na starcie w Pilźnie staną m.in. wiceliderzy RSMP Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5 z numerem startowym 7) i zajmująca czwartą lokatę załoga Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5 nr start. 1). Trzeci w punktacji klasy Open N Damian Łata pojedzie Fordem Fiesta Proto wraz z Michałem Trelą. Bardzo szybkimi „ośkami” Peugeot 208 R2 pojadą Łukasz Lewandowski z Kamilem Hellerem oraz Robert Mąsior (nie podał w zgłoszeniu nazwiska pilota). Tomasz Zbroja, pilotowany przez Jakuba Wróbla, zadebiutuje w Citroenie DS3 R3T. W takim samym aucie zobaczymy też Marcina Babraja z Michałem Majewskim, czołową załogę dolnośląskiego Tarmac Rally Masters, która jest zgłoszona w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Podkarpacia.

Ozdobą listy zgłoszeń w kategorii GOŚĆ z pewnością są też sposobiące się do 27. Rajdu Rzeszowskiego w klasyfikacji MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski załogi Grzegorz Olchawski/Łukasz Wroński (Audi Quattro Coupe) oraz reprezentujący Automobilklub „Stomil” Dębica Adam Sidor i Jakub Kaszuba (Opel Astra GSi).

Rajd będzie mieć bazę w Pilźnie. Cała trasa przebiega po nawierzchniach asfaltowych. Dla uczestników rajdu okręgowego dystans zawodów będzie mieć 158,6 km (w tym 37,9 km prób sportowych). W konkurencji Super KJS te wartości mają liczyć 113,9 km oraz 25,4 km.

Oprócz opublikowanych dziś list zgłoszeń, na naszej stronie można znaleźć bieżące komunikaty organizatora (m.in. harmonogramy odbioru administracyjnego i badania kontrolnego) oraz szczegółowe informacje co do programu imprezy.

Przypominamy, że start i metę 7. Rajdu „Stomil” wyznaczono na Rynku w Pilźnie. Serwis będzie mieścić się na placu GS przy ul. Legionów 18. Załogi będą startować w sobotę 4 sierpnia od godz. 19. W niedzielę, 5 sierpnia początek przyjazdu na metę od godz. 13:50. Zaraz po starcie zostanie rozegrany OS 1 Jaworze-Gębiczyna. Po niedzielnym serwisie (od godz. 9) na uczestników czekają trzy pętle z próbami Gołęczyna-Dobrków oraz Zagórze-Zwiernik.

Fot. Tadeusz Kielar

Polecane