Na półmetku Mistrzostw Podkarpacia

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia składa się w 2018 roku z pięciu rund. 7. Rajd Stomil stanowi półmetek rywalizacji.

Mistrzostwa Podkarpacia rozpoczęły się w ostatni weekend kwietnia od 4. Rajdu Rzeszowiak (28-29 kwietnia), organizowanego przez Automobilklub Rzeszowski na trasach znanych kibicom z Rajdu Rzeszowskiego. Następnie zawodnicy rywalizowali w ramach rundy „wyjazdowej” w Bochnii, gdzie odbył się 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga (1-2 czerwca), zaliczany również do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Po Rajdzie Stomil odbędzie się jeszcze 4. Rajd Grodzki (6-7 października), impreza Automobilklubu Bieckiego, rozgrywana na trasach w okolicach Biecza i Jasła, a Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia zakończy, organizowany przez Automobilklub Małopolski w okolicach Krosna, jubileuszowy 30. Rajd Podkarpacki (27-28 października).

Przy wszystkich rajdach okręgowych zaliczanych do RSMPk odbywają się imprezy Super KJS, a przy Rajdzie Rzeszowiak oraz Rajdzie Podkarpackim także KJS.

Organizatorem mistrzostw jest Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie. Na stronie internetowej związku – www.rzeszow.pzm.pl, opublikowany został regulamin cyklu. Najświeższe informacje znaleźć można na oficjalnym profilu RSMPk na portalu Facebook – www.facebook.com/rsmpodkarpacia.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia 2018:

  • 28-29 kwietnia – 4. Rajd Rzeszowiak (Boguchwała, woj. podkarpackie) – RO / Super KJS / KJS
  • 1-2 czerwca – 6. Rajd Ziemi Bocheńskiej (Bochnia, woj. małopolskie) – RO / Super KJS
  • 3-4 sierpnia – 7. Rajd Stomil (Pilzno, woj. podkarpackie) – RO / Super KJS
  • 6-7 października – 4. Rajd Grodzki (Biecz/Jasło, woj. małopolskie i podkarpackie) – RO / Super KJS
  • 27-28 października – 30. Rajd Podkarpacki (Krosno, woj. podkarpackie) – RO / Super KJS / KJS

Fot. Tadeusz Kielar

Polecane