Rajd Stomil poprzedzi Rajd Rzeszowski

W pierwszy sierpniowy weekend rajdową stolicą Podkarpacia stanie się powiat dębicki. Automobilklub „Stomil” Dębica zorganizuje wtedy 7. Rajd „Stomil”. Zawody wyznaczone na 4-5 sierpnia 2018 będą wliczone jako rajd okręgowy do punktacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia, zaś jako Super KJS – do Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM  w Super KJS.

Lista zgłoszeń będzie otwarta do 28 lipca, a jej publikacja nastąpi 31 lipca. Rajd z bazą w Pilźnie zostanie rozegrany w całości na nawierzchniach asfaltowych. W konkurencji rajdu okręgowego całkowity dystans zawodów ma liczyć 158,6 km (w tym 37,9 km prób sportowych). Te wartości w konkurencji Super KJS wynoszą odpowiednio 113,9 km oraz 25,4 km.

Rajd odbywa się pod patronatem p. Ewy Gołębiowskiej, burmistrz miasta Pilzna; w komitecie organizacyjnym zasiadają również m.in. starosta dębicki Andrzej Reguła, wójt gminy Jodłowa Robert Mucha oraz naczelnik WRD KPP w Dębicy, podinspektor Waldemar Mytkoś. Start i metę wyznaczono na pilźnieńskim Rynku, a serwis ulokowano na placu GS przy ul. Legionów 18. Załogi będą startować w sobotę od godz. 19, meta – w niedzielę od godz. 13:50. Zaraz po starcie zostanie rozegrany OS 1 Jaworze-Gębiczyna. Po niedzielnym serwisie (od godz. 9) uczestników czekają trzy pętle z próbami Gołęczyna-Dobrków oraz Zagórze-Zwiernik.

Mirosław Matelowski, dyrektor 7. Rajdu „Stomil”, zaprasza na imprezę po drogach powiatu dębickiego. I dodaje, że dla załóg uczestniczących w RSMP to będzie dogodna rozgrzewka przed późniejszym o tydzień 27. Rajdem Rzeszowskim. Załogi, zgłoszone w kategorii GOŚĆ, będą mieć dobrą okazję, żeby potrenować na trasach odcinków specjalnych, których specyfika jest zbliżona do prób sportowych 5. rundy RSMP, zwłaszcza tych odcinków, które są zaplanowane w drugim dniu Rzeszowskiego.

Fot. Tadeusz Kielar

Polecane