Rozgrzewka przed 27. Rajdem Rzeszowskim

Pierwszy weekend sierpnia przyniesie rajdowe emocje w powiecie dębickim. Automobilklub Stomil w Dębicy przygotowuje 7. Rajd Stomil, który odbędzie się 4-5 sierpnia, a swym numerem porządkowym nawiązuje do sześciu Rajdów Stomil, rozegranych w obsadzie ogólnopolskiej i międzynarodowej w latach siedemdziesiątych XX wieku.

Zawody będą wliczane jako rajd okręgowy do punktacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia, a jako Super KJS – do klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. Mirosław Matelowski, wiceprezes Automobilklubu „Stomil”, dodaje jeszcze jeden walor imprezy:

– To będzie doskonała rozgrzewka przed 27. Rajdem Rzeszowskim, który zostanie rozegrany tydzień później. Tak więc załogi, zgłoszone w kategorii GOŚĆ, będą miały dobrą sposobność, by potrenować na trasach naszych odcinków specjalnych, których specyfika jest bardzo podobna do prób sportowych 5. rundy RSMP, a zwłaszcza tych odcinków, które są zaplanowane w drugim dniu Rzeszowskiego – zauważa Matelowski i zachęca zawodników do zainteresowania się dębickimi zawodami. Ich szczegóły zostaną podane 14 lipca na stronach www.akstomil.pl oraz www.rajdstomil.pl.

Fot. Patryk Krzyżak

 

Polecane